Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany sprawca rozboju. Sąd zastosował wobec 31-latka tymczasowy areszt

Do policyjnego aresztu w Olecku trafił 31-latek podejrzany o rozbój. Mężczyzna podejrzany jest o to, że pobił pracownika publicznej toalety, a uciekając zabrał laptopa. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (11.05.2019) około godz. 14:00 w Olecku. Oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany, że pracownik publicznej toalety został pobity, a następnie skradziono mu laptopa. Podczas podjętych czynności funkcjonariusze ustali, że 31-latek wszedł do publicznej toalety, a po jakimś czasie, zupełnie bez powodu, rzucił się na pokrzywdzonego i uderzał go po głowie. Mężczyzna po chwili wyrwał się napastnikowi i wybiegł z budynku wołając o pomoc. W tym czasie sprawca z pomieszczenia socjalnego zabrał laptopa i zaczął uciekać.

Kiedy 31-latek wybiegł z budynku, zauważył go przypadkowy mężczyzną. Słysząc prośby o pomoc i widząc uciekającego sprawcę, pobiegł za nim i po krótkim pościgu go ujął. Wkrótce napastnik został przekazany policjantom i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pijany – miał około 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Po wytrzeźwieniu 31-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Na wniosek prokuratora i policjantów sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Za rozbój 31-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(jsz/tm)

  • Sprawca rozboju prowadzony przez policjantów
    Sprawca rozboju prowadzony przez policjantów