Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i kierował motorowerem

Mieszkaniec gminy Iłowo-Osada wsiadł za kierownicę motoroweru i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za przestępstwa w ruchu drogowym. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (15.04.2019r.) policjanci prowadzili działania krajowe NURD pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz przez kierujących samochodami względem nich. Podczas służby na terenie gminy Iłowo-Osada patrol ruchu drogowego zauważył motorowerzystę jadącego bez kasku ochronnego. Policjanci chcieli zatrzymać kierującego jednośladem do kontroli drogowej, jednak ten wcale nie zamierzał stosować się do poleceń funkcjonariuszy. Motorowerzysta nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Jadąc chwilę za motorowerzystą policjanci zatrzymali go. Szybko wyjaśniło się, co było przyczyną próby ucieczki przed policjantami. Kierujący motorowerem marki Simson 36-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci uniemożliwili motorowerzyście dalszą jazdę i sporządzili dokumentację ze zdarzenia.

Za swoje czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(jn/rj)