Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Pisz

O pracy w Policji uczniowie rozmawiali z technikiem kryminalistyki

Piską komendę odwiedzili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Piszu, a wszystko w ramach ogólnopolskiego „Dnia przedsiębiorczości”. Młodzież poznała arkana zawodu policjanta na przykładzie pracy technika kryminalistyki. Dowiedziała się także, jakie warunki trzeba spełnić, by zostać funkcjonariuszem Policji oraz jak wygląda procedura rekrutacyjna.

Komendę Powiatową Policji w Piszu odwiedzili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Piszu. Wizyta odbyła się w ramach „Dnia przedsiębiorczości”. To ogólnopolski program objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Uczniowie spotkali się z policjantką, która przedstawiła uczniom strukturę KPP w Piszu oraz zadania poszczególnych wydziałów i referatów. W dalszej kolejności zapoznała młodzież z warunkami, jakie należy spełnić, by zostać funkcjonariuszem Policji. Przestawiła także potencjalnym kandydatom, jak wygląda przebieg procesu rekrutacyjnego.

W dalszej części młodzież spotkała się z technikiem kryminalistyki. Policjant opowiedział na czym polega jego praca. Mówił o znaczeniu zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia pod kątem ustalenia potencjalnego sprawcy przestępstwa. Pokazał, jakie narzędzia i środki wykorzystuje w swojej pracy. Wyjaśnił czym jest daktyloskopia i jakie ma ona znaczenia. Dużą atrakcją dla uczniów była możliwość zrobienia sobie odcisków palców.

Policjant opowiedział młodzieży również o pracy nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, której jest członkiem. Pokazał narzędzia, jakie wykorzystywane są przez funkcjonariuszy w wykonywaniu zadań w ramach tej grupy. Przypomniał także zasady, o których należy pamiętać, gdy znajdzie się niewybuch.

Na koniec spotkania nie brakowało ciekawych pytań ze strony młodych ludzi w różnych kwestiach dotyczących zawodu policjanta.

sz/in

 • Dzień przedsiębiorczości - spotkanie z technikiem kryminalistyki - 4 uczniów siedzących przy stole odciska na białych kartkach swoje odciski palców, na stole leżą także różne przedmioty wykorzystywane w pracy technika oraz zielona kamizelka z napisem Policja
  Dzień przedsiębiorczości - spotkanie z policyjnym technikiem kryminalistyki
 • Dzień przedsiębiorczości - na stole leżą dwa foldery - jeden z tytułem Zostań policjantem, drugi - Dzień przedsiębiorczości.
  Dzień przedsiębiorczości
 • Dzień przedsiębiorczości - podziękowanie pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Piszu za umożliwienie uczniom II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Piszu poznania specyfiki pracy funkcjonariusza policji podczas tegorocznych obchodów ogólnopolskiego programu Dzień Przedsiębiorczości.
  Dzień przedsiębiorczości - podziękowanie pracownikom Komendy Powiatowej Policji w Piszu