Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Działdowo

Tymczasowy areszt wobec 28-latka podejrzanego o włamania do altanek ogrodowych oraz garaży

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o włamania do altanek ogrodowych i garaży. 28-latek miał przy sobie także niewielkie ilości narkotyku. Mężczyzna usłyszał w sumie 13 zarzutów. Sąd zastosował wobec niego 3-miesieczny areszt. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku na środę policjanci zatrzymali 28-latka, który jest podejrzany m.in. o przestępstwa kradzieży z włamaniem. Mężczyzna włamywał się do altanek ogrodowych i garaży znajdujących się na terenie Działdowa, skąd kradł i usiłował ukraść różne rzeczy o łącznej wartości blisko 40.000 zł. Łupem mężczyzny padły m.in. sprzęt i akcesoria wędkarskie, rowery, sprzęt i narzędzia ogrodowe oraz elementy miedziane. 28-latek miał przy sobie także niewielkie ilości narkotyku.

W sumie usłyszał 13 zarzutów, w tym 12 dotyczących przestępstw przeciwko mieniu i jedno przeciwko Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Działdowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami.

Za swoje czyny 28-latek poniesie odpowiedzialność przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

jn/in