Po bójce pod sklepem do policyjnej celi - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po bójce pod sklepem do policyjnej celi

Policjanci z Białej Piskiej interweniowali na terenie gminy, gdzie w okolicach sklepu doszło do bójki. Jak się okazało dwóch mężczyzn dotkliwie pobiło trzeciego. Obaj zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu mieszkańcy gminy w wieku 25 i 27 lat usłyszeli zarzut pobicia. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany, wobec drugiego zastosowano policyjny dozór. Mężczyznom grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (06.04.2019) po godz. 19:00 policjanci z Komisariatu Policji w Białej Piskiej interweniowali na terenie gminy. W jednej z miejscowości doszło bowiem do bójki w okolicach sklepu.  Na miejscu patrol zastał dotkliwie pobitego mężczyznę, który w dłoni trzymał dwa wybite zęby. Znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Z uwagi na obrażenia, jakie posiadał, przewieziony został do szpitala.

Na podstawie relacji świadków zdarzenia policjanci ustalili, że tego mężczyznę pobiło dwóch mieszkańców gminy Biała Piska w wieku 25 i 27 lat. Działając wspólnie i w porozumieniu bili go oraz kopali po całym ciele. Funkcjonariusze natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania osób podejrzanych o dokonanie tego czynu i ich zatrzymali. Oni także znajdowali się pod znacznym działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 25-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jego starszy kolega miał ponad 2 promile. Obaj trafili do policyjnego aresztu do czasu wyjaśnienia całej sprawy. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut pobicia. Jak ustalili śledczy sprawcy uderzali pokrzywdzonego rękoma po głowie, a następnie kopali po całym ciele. Pobity mężczyzna doznał obrażeń ciała między innymi w postaci wybitych zębów i otarcia naskórka na głowie. Obaj zatrzymani przyznali się do popełnienia tego czynu.

W toku prowadzonego postępowania kryminalni w dalszym ciągu będą ustalali motyw działania sprawców pobicia. Sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu 27- latka. Oznacza to, że mężczyzna ten najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. Wobec 25-latka zastosowany został dozór policyjny. Mężczyzna zobowiązany został do stawiennictwa w Komisariacie Policji w Białej Piskiej 2 razy w tygodniu. Ma także orzeczony zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 10 metrów.

Za udział w bójce lub pobiciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(asz/tm)

  • Zatrzymany mężczyzna trzymany przez policjantów
    Zatrzymany mężczyzna