Grozili używając broni. Nie unikną odpowiedzialności - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili używając broni. Nie unikną odpowiedzialności

Do policyjnego aresztu trafił 22-letni mieszkaniec gminy Morąg, który podczas imprezy przyłożył koledze do głowy pistolet na naboje CO2, a wszystko dlatego, że domownicy postanowili zakończyć wcześniej spotkanie. Dwa zarzuty gróźb usłyszał mieszkaniec gminy Janowo, który w poniedziałek przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną, groził pozbawieniem życia kobiecie. Wczoraj nidzicki sąd na wniosek prokuratora zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla 30-latka. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nidzica:

W poniedziałek (11.03.2019 r.) nidziccy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o groźbach  z użyciem broni kierowanych do kobiety. Do zdarzenia miało dojść na terenie gminy Janowo. Na miejsce natychmiast został wysłany policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w czasie rozmowy ze znajomym w samochodzie doszło między nimi do sprzeczki, na skutek której 30 - latek wyjął przedmiot przypominający broń palną i przystawiając ją do skroni kobiety groził pozbawianiem życia. Ponieważ mężczyzna uciekł przed przybyciem patrolu, funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania. Po upływie niespełna kilkunastu minut został on odnaleziony niedaleko miejsca zdarzenia. Został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W trakcie przeszukania terenu policjanci odnaleźli broń, która ukryta była pod metalową blachą i zabezpieczyli ją do badań laboratoryjnych.  
Mieszkaniec gm. Janowo usłyszał dwa zarzuty gróźb karalnych. Wczoraj (14.03.2019 r.) na wniosek prokuratora nidzicki sąd zdecydował o tym, że najbliższe 3 miesiące 30-latek spędzi w areszcie.    
 

Ostróda:

W minioną środę (13.03.2019r.) około godziny 19:00 oficer dyżurny morąskiego komisariatu został powiadomiony o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Morąg młody mężczyzna grozi pistoletem swojemu koledze. Dyżurny na miejsce natychmiast wysłał policjantów. Po przybyciu na miejsce okazało się, że opisywana sytuacja rzeczywiście miała miejsce. 22-letek przyjechał do swoich znajomych w odwiedziny. Po jakimś czasie jeden z domowników postanowił zwrócić uwagę głośno zachowującym się gościom.  22-latek zezłościł się na niego, poszedł do swojego samochodu i przyniósł pistolet na naboje CO2 z metalowymi kulkami i groził nim jednemu z niezadowolonych domowników.

Policjanci zatrzymali agresora i osadzili go w policyjnym areszcie. Wczoraj młody mieszkaniec gminy Morąg usłyszał zarzuty. Nie przyznał się do zarzucanych czynów. Prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Kodeks karny za to przestępstwo kierowania gróźb karalnych przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

(id/ak)