Nietrzeźwy uczestniczył w zdarzeniu drogowym - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy uczestniczył w zdarzeniu drogowym

Kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 może grozić 39-latkowi. Nietrzeźwy mężczyzna uczestniczył w kolizji drogowej na trasie Sorkwity-Kozarek Wielki. W tył jego pojazdu wjechał kierowca passata.

Wczoraj po godzinie 19.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło na trasie Sorkwity - Kozarek Wielki. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący osobowym volkswagenem jadąc w kierunku Sorkwit zauważył na jezdni zadymienie, które ograniczało widoczność. Mężczyzna twierdził, że zwolnił, ale nagle zauważył unieruchomiony i nieoznaczony w żaden sposób vw transporter wraz z przyczepką, w którą mimo hamowania uderzył.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Kierowca osobówki był trzeźwy. Tego samego nie można było powiedzieć o kierowcy vw transportera i jego pasażerze. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,7 promila alkoholu w organizmie, a jego kolega niewiele mniej. Ponadto ustalono, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W efekcie zdarzenia do szpitala na obserwację trafiła pasażerka z vw passata. Na policyjny parking trafił vw transporter wraz z przyczepką, a policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne. W konsekwencji 39-latek będzie tłumaczył się za popełnienie przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości. Za to grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

(dk/rj)