Nękał byłą partnerkę. Wkrótce odpowie przed sądem - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Nękał byłą partnerkę. Wkrótce odpowie przed sądem

Policjanci z iławskiej jednostki wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu iławskiego. 28-latek nie potrafił pogodzić się z rozstaniem ze swoją partnerką, więc wystawiał obraźliwe komentarze pod zdjęciami na portalu społecznościowym, wyzywał oraz podczas przypadkowego spotkania szarpał kobietę.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi powiatu iławskiego. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca nie mogąc pogodzić się z rozstaniem ze swoją partnerką o różnych godzinach dnia i nocy za pośrednictwem komunikatora wysyłał do niej obraźliwe wiadomości, wystawiał obraźliwe komentarze pod zdjęciami na portalu społecznościowym. Mężczyzna także niepokoił kobietę poprzez wyzywanie i szarpanie podczas przypadkowego spotkania wzbudzając u pokrzywdzonej uzasadnione okoliczności poczucia zagrożenia. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna za pomocą komunikatora również groził pokrzywdzonej i osobom jej najbliższym. Policjanci przyjęli zawiadomienie od kobiety oraz przesłuchali świadków. Zebrany  materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 28-latkowi zarzutu.

Mężczyzna w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Kodeks karny w art. 190 a mówi o tym, że:

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

jk/in