Jedna doba – dwóch poszukiwanych zatrzymanych - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Braniewo

Jedna doba – dwóch poszukiwanych zatrzymanych

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w ciągu jednego dnia zatrzymali dwóch poszukiwanych. Wobec jednego z mężczyzn funkcjonariusze zainterweniowali tuż po sygnale od mieszkańca, który powiadomił, że ktoś leży w przydrożnym rowie.

Wczoraj (12.03.2019r.) funkcjonariusze ''patrolówki'' realizując sądowe polecenia postanowili zapukać do jednych z drzwi na terenie powiatu. Z ustaleń policjantów wynikało, że może tam przebywać poszukiwany. Chwilę później podejrzenia policjantów potwierdziły się. Zatrzymany 64-latek jeszcze tego samego dnia został doprowadzony do aresztu śledczego, gdzie spędzi teraz najbliższe 45 dni za przestępstwo uszkodzenia ciała.

Tego samego dnia po godzinie 14.00 oficer dyżurny jednostki policji został powiadomiony, że w przydrożnym rowie w okolicach Braniewa leży pijany mężczyzna. Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Po dotarciu do 42-latka i upewnieniu się, że nie potrzebuje on pomocy medycznej, funkcjonariusze przystąpili do ustalenia jego tożsamości. Odpowiedź ze służbowych systemów była jednoznaczna – mężczyzna był poszukiwany przez elbląską prokuraturę oraz prokuraturę w Starogardzie Gdańskim. Mężczyzna z miejsca interwencji trafił do komendy.

js/in