Akt oskarżenia za 17 kradzieży z włamaniem - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Szczytno

Akt oskarżenia za 17 kradzieży z włamaniem

Data publikacji 12.03.2019

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyły się postępowania prowadzone przez śledczych ze Szczytna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Szczytnie. 20-letni mężczyzna usłyszał w sumie 17 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz zarzut zniszczenia mienia. Dodatkowo wobec 20-latka sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Wszystko zaczęło się pod koniec ubiegłego roku, kiedy nieznany wówczas sprawca na terenie miasta Szczytno włamywał się do sklepów, kiosków oraz obiektów gastronomicznych. Z pomieszczeń zabierał przede wszystkim pieniądze oraz rzeczy, które następnie mógł spieniężyć. W sumie w związku z przestępczym procederem 20-latka pokrzywdzeni ponieśli straty o łącznej wartości ponad 13 000 zł.

W wyniku działań operacyjnych policjanci ustalili podejrzanego w tej sprawie. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec Szczytna.

20-latek usłyszał w sumie 17 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz 1 zarzut zniszczenia mienia. Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej ze Szczytna oraz szczycieńskiej jednostki policji i w trakcie trwania postępowań zamienił środek zapobiegawczy z dozoru policyjnego na tymczasowe aresztowanie.

Za popełnione przestępstwa miłośnikowi cudzych rzeczy grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(aw/tm)