Ełk: Bezpieczne z@kupy w sieci - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Bezpieczne z@kupy w sieci

Policjanci aktywnie włączyli się w organizowany przez Allegro program edukacyjny „Bezpieczne z@kupy w sieci”. Program został objęty patronatem Komendanta Głównego Policji. To jedyna taka inicjatywa w Polsce, która dostarcza młodzieży najnowszej i praktycznej wiedzy na temat zakupów online. Funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami Allegro zorganizowali spotkania adresowane do uczniów Centrum Edukacji Mundurowej, Zespołu Szkół nr 5 i nr 6 w Ełku.

Program “Bezpieczne z@kupy w sieci” to działania ukierunkowane na najmłodszych konsumentów, którzy bardzo chętnie i aktywnie korzystają z możliwości jakie daje handel internetowy. Celem akcji jest zapoznanie odbiorców z najczęstszymi zagrożeniami związanymi z zawieraniem transakcji za pośrednictwem Internetu, metodami weryfikacji kontrahentów oraz w efekcie wykształcenie u jego odbiorców postaw umożliwiających bezpieczne i świadome dokonywanie zakupów oraz płatności w cyberprzestrzeni. Istotnym elementem programu jest także budowanie świadomości dotyczącej zagrożeń związanych z kradzieżą tożsamości.

W czwartek (28 lutego 2019 r.) policjanci wspólnie z pracownikami Allegro przeprowadzili spotkania, w których uczestniczyli uczniowie Centrum Edukacji Mundurowej, Zespołu Szkół nr 5 i nr 6 w Ełku.
W czasie spotkań z młodzieżą eksperci pokazali na co zwrócić uwagę na każdym etapie procesu zakupowego, a nawet jeszcze przed nim, weryfikując sprzedawcę lub sklep internetowy zanim damy się skusić niskiej cenie lub atrakcyjnej promocji. Młodzi konsumenci dowiedzieli się, jakie prawa przysługują im w trakcie zakupów, na jakich zasadach mogą zwrócić zakupiony towar i co robić w przypadku jakichkolwiek trudności z zakupem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również część dotycząca bezpieczeństwa płatności, ochrony danych czy tożsamości w sieci. Bezwzględnie największą korzyścią z udziału w spotkaniach jest to, że nastoletni klienci pozyskane informacje mogą od razu wykorzystać w praktyce oraz podzielić się nimi z bliskimi, również dzięki otrzymanym ciekawym i praktycznym materiałom z najważniejszymi wskazówkami.

(aj/rj)

 

  • Uczniowie słuchający wykładu o bezpieczeństwie
  • Uczniowie słuchający wykładu o bezpieczeństwie
  • Uczniowie słuchający wykładu o bezpieczeństwie