Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Lidzbark Warmiński, Ełk: Znęcali się nad bliskimi – zostali tymczasowo aresztowani

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-letni mieszkaniec Ełku, który przez blisko trzy lata znęcał fizycznie i psychicznie się nad żoną. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Podobny los spotkał 50-latka, który również znęcał się nad żoną. Z kolei lidzbarscy policjanci interweniowali wobec 46-latka, który wszczął awanturę z 82-letnią matką. Pijany mężczyzna był agresywny, wyzywał kobietę i groził jej pozbawieniem życia. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Za przestępstwo znęcania się nad najbliższą rodziną mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Lidzbark Warmiński

Zgłoszenie poważnej awantury domowej w powiecie lidzbarskim miało miejsce w miniony piątek (08.02.2019) kilka minut przed godz. 18.00. Z relacji pokrzywdzonej mieszkanki miasta wynikało, że jej 46-letni syn wszczął bez powodu kłótnię i zaczął ją wyzywać. Agresywny mężczyzna zagroził kobiecie, że ją zabije. 82-latce udało się chwycić za telefon i wezwać na pomoc policjantów. Mundurowi po ustaleniu okoliczności awantury zatrzymali 46-latka w policyjnej celi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec miasta jest pijany i ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że taka sytuacja w rodzinie 82-latki trwa od ponad 4 lat. Mężczyzna po wytrzeźwieniu będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania. W rodzinie pokrzywdzonej kobiety policjanci wdrożyli procedurę Niebieskiej Karty. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Ełk

Do ełckich policjantów zgłosiła się kobieta, która poprosiła o pomoc w sprawie męża, który od blisko trzech lat znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie. Policjanci ustalili, że mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu, jak również będąc trzeźwym, wszczynał awantury, w trakcie których bił i kopał żonę po całym ciele, rzucał w jej kierunku różnymi przedmiotami, przewracał na podłogę, a także szarpał za odzież i uderzał kobietą o ścianę. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, w tym przede wszystkim zeznania pokrzywdzonej oraz innych świadków pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się. Na wniosek prokuratora 37-latek został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Do aresztu trafił także 50-letni mieszkaniec powiatu ełckiego, który również znęcał się nad żoną. Zbierając materiał dowodowy policjanci ustalili, że mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał żonę, poniżał i kontrolował, a także  oskarżał o zdradę i groził pozbawieniem życia. Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(mk/aj/in/tm)