Pisz: Areszt za rozbój, groźby i kradzież z włamaniem - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pisz: Areszt za rozbój, groźby i kradzież z włamaniem

Piscy kryminalni zatrzymali 33-latka podejrzanego o kierowanie gróźb karalnych pod adresem byłej partnerki. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten włamał się też do mieszkania pokrzywdzonej, skąd ukradł pieniądze z dziecięcej skarbonki. Zatrzymany usłyszał też zarzut rozboju, do którego doszło w listopadzie ubiegłego roku. 33-latek został aresztowany. Grozi mu kara nawet 18 lat pozbawienia wolności.

Do piskiej komendy przyszła zdenerwowana kobieta, aby zgłosić, że jej były partner grozi jej pozbawieniem życia, a ona obawia się spełnienia tych słów. Sprawą zajęli się kryminalni.

Ustalili, że 33-letni mężczyzna od ponad roku nękał zgłaszającą, groził jej pozbawieniem życia zmuszając ją w ten sposób do pozostania z nim w związku. Kobieta dodała, że były konkubent wdzierał się do jej mieszkania używając klucza dorobionego bez jej wiedzy i zgody. W obawie przed byłym partnerem kobieta zmuszona była nocować poza domem. Zgłaszająca co raz bardziej obawiała się spełnienia słów wypowiedzianych przez byłego konkubenta, stąd postanowiła powiadomić o wszystkim policję.

Jeszcze tego samego dnia piscy kryminalni zatrzymali 33-letniego mężczyznę, podejrzanego o popełnienie przestępstwa gróźb karalnych. Wyjaśniając okoliczności tej sprawy śledczy ustalili, że zatrzymany w styczniu bieżącego roku dokonał kradzieży z włamaniem do mieszkania pokrzywdzonej. Wszedł do środka przy użyciu dorobionego klucza. Z dziecięcej skarbonki ukradł 380 złotych.

W toku wykonywania kolejnych czynności procesowych policjanci ustalili, że 33-latek jest też prawdopodobnym sprawcą rozboju, do którego doszło w listopadzie minionego roku w Piszu. Zatrzymany zaatakował znanego mu mężczyznę, uderzał go pięściami po twarzy, a następnie przewrócił na ziemię i kopał po całym ciele. Ostatecznie z kieszeni kurtki zabrał mu telefon komórkowy wartości 300 złotych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymany mieszkaniec gminy Kolno usłyszał trzy zarzuty. Dotyczyły one dokonania rozboju, kradzieży z włamaniem oraz kierowania gróźb karalnych.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 33-latka na okres 3 miesięcy. Z uwagi na to, że przestępstw tych dokonał w okresie tzw. recydywy grozi mi kara nawet 18 lat pozbawienia wolności.

(asz/tm)