Lidzbark Warm.: Kierowco! Zwolnij! - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Kierowco! Zwolnij!

Zima to trudny okres nie tylko dla kierowców, ale także dla dzikich zwierząt, które migrują w poszukiwaniu jedzenia. Dzisiejszej nocy policjanci obsługiwali zdarzenie drogowe związane z potrąceniem sarny.

Zima to trudny okres nie tylko dla kierowców, ale także dla dzikich zwierząt, które migrują w poszukiwaniu jedzenia. Tylko w ciągu jednego dnia policjanci odnotowali dwa zdarzenia, których powodem były dzikie zwierzęta. Warunki drogowe oraz pozostające błoto pośniegowe na niektórych drogach nie dają wielkich możliwości na podjęcie manewrów obronnych w takich przypadkach. Jedyną radą jest zmniejszenie prędkość, które w sytuacji zagrożenia pozwoli na zahamowanie lub podjęcie szybkiego manewru omijania. W przeciwnym razie taka jazda kończy się utratą panowania nad pojazdem.

Dzisiaj w nocy parę minut po północy oficer dyżurny lidzbarskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 593 pomiędzy miejscowościami Wilczkowo-Ełdyty Wielkie. Jak ustalono z przydrożnego rowu wyskoczyła sarna wprost pod nadjeżdżającego mercedesa. Niestety zwierze nie przeżyło zdarzenia.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci obsługiwali trzy zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 507. Doszło do nich na odcinku Lubomino - Orneta. Jak ustalono jedną z przyczyn była zmarzlina na drodze wyrzucona spod kół pojazdu podczas manewru wymijania z innymi pojazdami.

Policjanci apelują aby w newralgicznym okresie zimowym "zdjąć nogę z gazu", pogoda w dalszym ciągu jest zmienna. Pozwoli to na zapanowanie nad pojazdem i i unikniecie wypadkom. Kierowco zwolnij, bądź rozważny na drodze!

(bm/rj)