Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm./Iława: Jeden telefon na numer alarmowy zapobiegł wychłodzeniu mężczyzny

Czasami jeden telefon wystarczy, by komuś pomóc. Apele Policji i wrażliwość społeczna zapobiegają wychłodzeniom. Policjanci przyjęli kolejne zgłoszenie o osobach, które znalazły się w okolicznościach mogących zagrażać ich życiu.

Lidzbark Warm.:

Wczoraj, około godz. 18:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Ornety, że w pobliżu jeziora na molo śpi mężczyzna. Skierowani na miejsce policjanci odnaleźli znajdującego się pod znacznym działaniem alkoholu mężczyznę.  Z uwagi na stan jego upojenia trafił on do jednostki policji do wytrzeźwienia.

Iława:

Wczoraj kilka minut przed godziną 14.00. do oficera dyżurnego iławskiej jednostki policji zadzwoniła osoba, która oświadczyła, że za radarem przy drodze wojewódzkiej leży zaniedbany mężczyzna, a jest mróz i obawia się o jego życie i zdrowie. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że mężczyzna jest pod znacznym działaniem alkoholu i ma problem z utrzymaniem równowagi. W związku z panującą aurą, a co za tym idzie zagrożeniem życia i zdrowia mężczyzny, policjanci przetransportowali go do domu i przekazali pod opiekę rodzinie.

Należy pamiętać, że nawet temperatura dodania, która w ostatnich dniach wynosi od 1 do 4 °C może doprowadzić do wychłodzenia organizmu, a na nawet do śmierci. Nie pozostawajmy obojętni na takie przypadki jak dzisiaj opisany. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.   

(bm/rj)