Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Pijany nie zatrzymał się do kontroli. Policjantom powiedział, że jechał na wycieczkę

Policjanci zatrzymali pijanego 22-latka. Mężczyzna jadąc golfem ulicami Szczytna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając przed policjantami wpadł do przydrożnego rowu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Dzisiaj nad ranem (11.01.2019 r.) o godz. 03:20 szczycieńscy policjanci na ul. Piłsudskiego -Wileńska zauważyli poruszający się pojazd bez prawego światła mijania. Pomimo użycia sygnałów dźwiękowych i świetlnych do zatrzymania się, kierujący pojazdem nie zareagował, a wręcz przyspieszył. Po krótkim pościgu 22 - latek nie zapanował nad pojazdem i w miejscowości Rudka wjechał do przydrożnego rowu, gdzie dachował. Kierowcy na szczęście nic się nie stało i nie wymagał pomocy medycznej. Sam o własnych siłach opuścił samochód.  Dodatkowo w wyniku sprawdzenia w policyjnej bazie okazało się, iż mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Na pytanie policjantów, dokąd jechał

o tak wczesnej porze, mieszkaniec gm. Szczytno oświadczył, że na wycieczkę, a nie zatrzymał się do kontroli drogowej, gdyż wcześniej pił alkohol.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa został zatrzymany i w ramach „wycieczki” przewieziony został do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. 

Teraz za swoje zamiłowanie do nocnych przejażdżek w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

kw/aw