Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Kętrzyn

Kętrzyn: Zwrócił na siebie uwagę policjantów jadąc nocą bez włączonych świateł mijania. Kierowca mazdy był pijany

Policjanci kętrzyńskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mazda. Samochód ten zwrócił uwagę funkcjonariuszy, ponieważ nocą jechał bez włączonych świateł. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec Kętrzyna był pijany. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy do lat 15.

Wczoraj (06.12.2018) parę minut przed północą policjanci kętrzyńskiej prewencji patrolując ulice miasta zauważyli kierującego mazdą, który jechał od strony szpitala w kierunku centrum miasta bez włączonych świateł. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Już po chwili wyjaśniła się przyczyna takiego zachowania. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie kierującego. Policjanci zatrzymali 42-letniemu kierowcy prawo jazdy, a jego auto trafiło na parking strzeżony.  

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Jeżeli osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości kara ta zaczyna się od 10 tys. zł.

ab/in