Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Policjanci w trosce o „Zdrowe i Bezpieczne Święta”

Po raz kolejny w Hali Sportowo-Widowiskowej „Urania” odbył się mikołajkowy festyn pod nazwą „Zdrowe i Bezpieczne Święta”. Imprezę skierowaną do mieszkańców Olsztyna zorganizował Urząd Miasta Olsztyna. Na festynie nie zabrakło licznych atrakcji, konkursów z nagrodami no i oczywiście obecności Świętego Mikołaja. Była to idealna okazja, by przypomnieć dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa. Po to, by zbliżające się święta były zdrowe i przede wszystkim bezpieczne.

Jak co roku na mikołajkowej imprezie po nazwą „Zdrowe i Bezpieczne Święta” przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie aktywnie włączyli się w świąteczną kampanię profilaktyczną. W Hali Urania powstało specjalne policyjne stoisko, przy którym dzieci mogły zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, o których należy pamiętać szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Spotkanie swoją obecnością uświetniła maskotka policyjna Sierżant Żabuś, który poza zabawami z dziećmi brał udział w konkursach, pozował do pamiątkowych zdjęć, a nawet zaprezentował nietypowy jak dla „żaby” układ taneczny. Policjanci na każdym kroku wspierani byli przez elfy w rolę których wcielili się uczniowie klas mundurowych z Liceum Ogólnokształcącego CN-B FENIKS. Przedstawiciele policji oraz uczniowie klas mundurowych zadbali o liczne atrakcje skierowane do najmłodszych uczestników imprezy. Dzieci mogły zasiąść za kierownica policyjnego radiowozu, czy przymierzyć elementy umundurowania wykorzystywanego przy zabezpieczeniach imprez masowych.

  • Uczestnicy festynu Uczestnicy festynu
    Uczestnicy festynu
  • Uczestnicy festynu Uczestnicy festynu
    Uczestnicy festynu
  • Uczestnicy festynu Uczestnicy festynu
    Uczestnicy festynu

W trakcie rozmów z dorosłymi uczestnikami festynu, policjanci przypominali zasady bezpiecznego zachowania, o których należy pamiętać pomimo zbliżającego się świątecznego pośpiechu. Wielu uczestników imprezy otrzymało również ulotki informacyjne m.in. dotyczące prowadzonego przez olsztyńską komendę komunikatora społecznego „Tweeter”, dzięki któremu policjanci chcą na bieżąco informować społeczność o zagrożeniach, działaniach profilaktycznych czy zdarzeniach kryminalnych.

Poprzez zabawę policjanci przekazali wszystkim uczestnikom najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa. Zgromadzeni goście dowiedzieli się, że za bezpieczeństwo odpowiadają WSZYSCY – nie tylko służby ratunkowe. Mamy nadzieję, że to będą „zdrowe i bezpieczne święta”

(rp/tm)