Działdowo: Sztafeta z Mikołajem - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Działdowo

Działdowo: Sztafeta z Mikołajem

Działdowski Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Działdowie zorganizowały Sztafetę z Mikołajem, do której zaproszenie otrzymali m.in. policjanci z Działdowa. Policjanci, strażnicy miejscy i wychowankowie ośrodka wraz z opiekunami i przedszkolakami wędrowali ulicami miasta śpiewając i wywołując uśmiech na twarzach mieszkańców.

Sztafeta z Mikołajem ruszyła w czwartek (5.12.2018r.) o godzinie 10.00 sprzed siedziby Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego na ul. Boya-Żeleńskiego w Działdowie. Na jej czele dzielnie maszerował Mikołaj, który przywitał wszystkich uczestników wędrówki. W przemarszu ulicami miasta brali udział wychowankowie ośrodka z opiekunami i przedszkolakami, działdowscy policjanci i strażnicy miejscy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników sztafety. Mikołaj z radością witał się z napotkanymi po drodze mieszkańcami, a dzieciom rozdawał pyszne cukierki. Uczestnicy marszu śpiewali piosenki świąteczne oraz brali udział w tańcu z Mikołajem w rytmach „Czekoladowej piosenki” na placu zamkowym przed Urzędem Miasta w Działdowie. Na jednym z przystanków Mikołaj zadawał zagadki i rozdawał słodycze zwycięzcom. Biorący udział w sztafecie zawitali również przed Urząd Starostwa, gdzie powitała ich Naczelnik Oświaty. Miejscowi włodarze przekazali Mikołajowi słodkie podarunki, które po marszu trafiły do podopiecznych ośrodka.

Na zakończenie sztafety pomocnicy Mikołaja przygotowali dla wszystkich uczestników ciepłą zupę, którą uczestnicy zjedli z wielkim apetytem.  

jn

Ładowanie odtwarzacza...