Młynary: O bezpieczeństwie na sportowo - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMP Elbląg

Młynary: O bezpieczeństwie na sportowo

W miejscowości Gardyny odbył się rekreacyjny Mikołajkowy Bieg i Marsz Nordic Walking do 300-letniej sosny - Grubej Kaśki. Spotkanie przygotowane przez dzielnicowych Posterunku Policji w Młynarach cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mimo mroźnej pogody przybyło blisko 40 osób, w tym 15 dzieci, najmłodsza uczestniczka miała 2,5 roku.

Każdy zawodnik miał do pokonania dystans 3,5 km. Można było maszerować lub pobiec do ponad 300-letniej sosny – Grubej Kaśki. Celem spotkania była promocja aktywnego spędzania czasu wolnego jako alternatywy dla czasu spędzanego szczególnie przez młodzież i dzieci przed komputerem i TV. Długie przesiadywanie przed komputerem może prowadzić do uzależnień oraz braku umiejętności nawiązywania znajomości w realnym świecie. Tematyka spotkania wpisała się również w profilaktykę walki z cyberprzemocą. Podczas spotkania dzielnicowy Posterunku Policji w Młynarach omówił zasady bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali odblaski, pamiątkowe kubki i słodycze. Po dotarciu do mety wszyscy mogli ogrzać się przy ognisku i upiec kiełbaski.

Spotkanie zostało zorganizowane przy udziale Ośrodka Kultury w Młynarach, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Młynarach oraz Nadleśnictwa Młynary.

kn/in

 • Mikołajkowy bieg
  Mikołajkowy bieg
 • Mikołajkowy bieg
  Mikołajkowy bieg
 • Mikołajkowy bieg
  Mikołajkowy bieg
 • Mikołajkowy bieg
  Mikołajkowy bieg
 • Mikołajkowy bieg
  Mikołajkowy bieg