Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: Świadkowie pomogli ująć sprawcę kradzieży markowych alkoholi

Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa. Dlatego kiedy świadkowie zauważyli pracownika ochrony, który szarpie się z mężczyzną pomogli mu. Okazało się, że 24-latek ukradł 6 butelek whisky. Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Wczoraj w jednym z marketów w Iławie doszło do kradzieży 6 butelek whisky. To zdarzenie zauważył pracownik ochrony, który natychmiast zareagował na popełnione przestępstwo. Ujął podejrzanego, jednak ten zaczął się szarpać i wyrywać. Na tą sytuację nie pozostali obojętni klienci sklepu, którzy pomogli pracownikowi ochrony w przytrzymaniu mężczyzny do czasu przyjazdu patrolu. 24-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut kradzieży 6 butelek whisky. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy.

Kodeks karny za kradzież w warunkach tzw. „recydywy” (czyli powrotu do przestępstwa w ciągu 5 lat od odbycia co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, za umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany) przewiduje karę do 7,5 roku pozbawienia wolności.

jk/in