Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo/Lidzbark: Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień do kierowania wyeliminowany z ruchu

Patrol prewencji z Lidzbarka wyeliminował z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na terenie gminy Lidzbark. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów, kara finansowa i perspektywa 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prewencji z Lidzbarka pełnili służbę na terenie gminy Lidzbark. W jednej z miejscowości na terenie gminy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fordem. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy, który jak się okazało był pod działaniem alkoholu. Mężczyzna miał przeszło 1,5 promila alkoholu w organizmie, a do tego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Policjanci mieszkańcowi gminy Lidzbark uniemożliwili dalszą jazdę. 56-latek musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Mężczyzna odpowie za wykroczenia i przestępstwo. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd wobec sprawcy tego przestępstwa obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów oraz karę finansową minimum 5 tys. zł.

 

jn/kw