Szczytno: Awanturował się pod sklepem – był poszukiwany - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Awanturował się pod sklepem – był poszukiwany

Szczycieńscy policjanci zatrzymali wczoraj 47-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez prokuraturę rejonową. Mieszkaniec Szczytna zwrócił na siebie uwagę funkcjonariuszy, gdy wszczął awanturę z obsługą marketu na ulicy Pasymskiej. Po wylegitymowaniu awanturnika okazało się, że będzie miał on możliwość wypowiedzenia się w trakcie przesłuchania w prokuraturze. Wobec mężczyzny prowadzone jest bowiem postępowanie o naruszenie miru domowego.

Wczoraj wieczorem szczycieńscy policjanci zostali wezwani na interwencje do jednego z miejskich marketów, gdzie dwaj mężczyźni wszczęli awanturę z obsługą sklepu i oddalili się w nieznanym kierunku. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili wygląd mężczyzn i sprawdzili okolice sklepu. Postąpili bardzo słusznie, ponieważ kilkadziesiąt metrów dalej zauważyli dwie osoby odpowiadające opisowi. Od legitymowanych czuć było silną woń alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzania danych okazało się, że jeden Z mężczyzn, 47-latek, jest poszukiwany przez szczycieńską prokuraturę w związku z prowadzona tam sprawą o przestępstwo naruszenia miru domowego.

Funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego 47-latka, który miał w organizmie ponad dwa i pół promila alkoholu. Został osadzony w policyjnej celi. Dzisiaj po wytrzeźwieniu zostaną z nich wykonane czynności w związku z postanowieniem prokuratora.

(es/rj)