Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo/Kętrzyn: Potrąceni piesi trafili do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych

W Mrągowie pieszy wtargnął na jezdnię w niedozwolonym miejscu. W efekcie doszło do potrącenia. Mężczyzna trafił do szpitala. Na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. W Kętrzynie zdarzenie miało miejsce na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ul. Pocztowej. Poszkodowany trafił do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Policjanci apelują o wzmożoną ostrożność.

Mrągowo:

Wczoraj po godzinie 8:30 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ulicy Mrongowiusza w Mrągowie. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres ustalili, że 82-letni mężczyzna wtargnął na jezdnię tuż pod nadjeżdżające osobowe renault. Starszy pan został przewieziony do szpitala, gdzie ustalono, że nie doznał poważnych obrażeń. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Kętrzyn:

Wczoraj (06.11.2018r.) kilkanaście minut przed godziną 13:00 doszło do poważnego zdarzenia z udziałem osoby pieszej. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że 50-letni kierowca samochodu osobowego marki kia jadąc prawym pasem ruchu ul. Pocztową nie ustąpił pierwszeństwa osobie pieszej znajdującej się na oznakowanym przejściu. Poszkodowany mężczyzna przechodził przez przejście na wysokości Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie. Został potrącony w chwili, gdy znajdował się już na przejściu. Poszkodowany 76-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z ruchu drogowego, którzy badają przyczyny i okoliczności tego wypadku. Wiadomo, że 50-letni kierowca kia był trzeźwy. O jego dalszym losie zdecyduje ostateczna opinia lekarzy dotycząca stanu poszkodowanego.

 

 

Często piesi nie zdają sobie sprawy, że są mało widoczni na drodze. Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Bycie dobrze widocznym na drodze oznacza bycie bezpiecznym i może uchronić pieszego przed groźnym wypadkiem.

(dk/ab/rj)