Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Policjanci pracowali na miejscu odnalezienia pocisków artyleryjskich

Szczycieńscy policjanci pracowali w Tylkowie, gdzie podczas prac instalacyjnych sieci multimedialnej odnalezione zostały niewybuchy z czasów II wojny światowej. Uczniowie i pracownicy szkoły zostali ewakuowani z miejsca ewentualnego zagrożenia. Żołnierze z jednostki rozminowania, którzy zostali wezwani na miejsce, wydobyli łącznie 20 sztuk pocisków artyleryjskich. Cała akcja przebiegła sprawnie i bezpiecznie.

Wczoraj (06.11.2018) przed godz. 10:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki Policji został poinformowany o tym, że w okolicy szkoły podstawowej w Tylkowie (gmina Pasym) odnaleziony został niewypał. Jak się okazało natknęli się na niego pracownicy firmy zakładającej przewód do podłączenia do budynku szkoły Internetu.

Szczycieńscy policjanci z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego potwierdzili, że znalezisko to pocisk artyleryjski, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Równolegle do wykonywanego rozpoznania, o znalezisku została  powiadomiona Jednostka Wojskowa z Olsztyna, skąd rozdysponowano patrol rozminowania saperskiego.

W chwili dojechania na miejsce policjantów, 102 uczniów oraz 18 pracowników szkoły zostało wyprowadzonych z budynku szkoły w bezpieczne miejsce. Dyrektor szkoły, jako administrator budynku podjął tę decyzją chcąc uniknąć ewentualnego zagrożenia.

Żołnierze, którzy dokonali sprawdzenia terenu przylegającego do szkoły podstawowej odnaleźli łącznie 20 sztuk pocisków artyleryjskich, które przy pomocy specjalistycznego sprzętu zostały przez nich zabezpieczone i przetransportowane do miejsca zneutralizowania.

(esz/tm)

  • Zabezpieczony pocisk
    Zabezpieczony pocisk