Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo, Iława: Posiadali przy sobie narkotyki. Usłyszeli zarzuty

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 21-letniemu mieszkańcowi powiatu Iławskiego. Mężczyzna podróżował w aucie, zatrzymanym do kontroli przez braniewskich policjantów z ogniwa ruchu drogowego. Z kolei iławscy dzielnicowi zatrzymali auto, którego zarówno kierowca jak i pasażer posiadali przy sobie zabronione substancje. Zatrzymany tam 27-latek odpowie także za zniszczenie mienia.

Braniewo

W minioną środę (10.10.2018) policjanci z braniewskiej ''drogówki'' przystąpili do kontroli nadjeżdżającej hondy. Pasażerem pojazdu był 21-latek. Funkcjonariusze od razu zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. Już po chwili powód takiej jego reakcji był znany. W trakcie kontroli osobistej policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie zawiniątko z suszem roślinnym. Użyty tester wykazał, że była to marihuana. Z miejsca kontroli 21-latek trafił na komendę, gdzie spędził noc. Następnego dnia kryminalni na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania narkotyku. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Iława

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27–latkowi, który posiadał przy sobie narkotyki, co stwierdzili podczas kontroli drogowej iławscy policjanci. Dzielnicowi podczas czynności służbowych ustalili, że kierujący samochodem osobowym audi może posiadać przy sobie narkotyki.  Asp. szt. Dominik Siestrzewitowski wspólnie z asp. Rafałem Żurawskim i mł. asp. Danielem Bonisławskim, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego. Wylegitymowali go oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Funkcjonariusze dokonali również kontroli kierowcy i jego pasażera. Okazało się, że 27–letni kierujący posiadał przy sobie kilkanaście gramów białego proszku, ukrytego w opakowaniu po kremie. Po badaniu narkotestem okazało się, że była to amfetamina. Jego 30–letni pasażer posiadał przy sobie susz koloru zielonego, który po badaniu narkotestem okazał się marihuaną.  Dzielnicowi zatrzymali mężczyzn. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie 27–latka. Mężczyzna podejrzany jest o to, że wcześniej zniszczył drzwi w jednym z iławskich bloków oraz wybił szybę samochodzie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mieszkańcom powiatu iławskiego.

Kodeks karny za zniszczenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(js/jk/tm)