Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko: Jechał slalomem i „ściął” znak drogowy - zatrzymał go policjant po służbie

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego oleckiej komendy po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 72-latek jechał slalomem i „ściął” znak drogowy, co nie umknęło uwadze funkcjonariusza. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie bezmyślnego kierowcy.

Wczoraj (11.10.2018) przed godz. 21:00 funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olecku, będąc po służbie, na ul. Wojska Polskiego w Olecku zauważył osobowego forda, który jechał slalomem. Kierujący w trakcie opuszczania ronda wjechał na wysepkę i „ściął” znak drogowy. Po tym na chwilę się zatrzymał i ruszył dalej. Po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał pojazd na parkingu. Funkcjonariusz podejrzewając, że kierujący może być pijany, szybko znalazł się przy nim i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Poinformował o tym fakcie oficera dyżurnego swojej jednostki. Po przyjedzie na miejsce patrolu kierujący został wylegitymowany. Był nim 72-letni mieszkaniec Olecka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy!

Należy zawsze reagować w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Taka postawa to nasz społeczny obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do niedopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić policję.

(jsz/tm)