Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Ukrył się w toalecie, aby okraść ośrodek pomocy społecznej. Został zatrzymany

Kara do 15 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi z gminy Zalewo, który włamał się do pomieszczeń biurowych w ośrodku pomocy społecznej. Nie znalazł tam jednak przedmiotów będących w jego zainteresowaniu. Natomiast kilka godzin wcześniej włamał się również do jednego z domów w gminie skąd ukradł piłę spalinową. 21–latek w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany włamaniu do ośrodka pomocy społecznej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że sprawca prawdopodobnie został zamknięty w środku budynku, po tym jak się ukrył w toalecie i po jego zamknięciu przeszukał budynek w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Nic jednak nie ukradł ponieważ nie znalazł tam przedmiotów będących w jego zainteresowaniu. W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili, że sprawcą włamania jest 21–latek. Mężczyzna został zatrzymany i potwierdził ustalenia policjantów. Mieszkaniec gminy Zalewo przyznał, że ukrył się w toalecie i kiedy pracownicy poszli do domu przeszukał budynek. Dodał, że nic nie ukradł, bo wystraszył go alarm, po czym wyskoczył przez okno i uciekł. W trakcie prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna kilka godzin wcześniej włamał się również do jednego z domów na terenie gminy Zalewo skąd ukradł piłę spalinową. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 21 – latkowi zarzutów.

Kodeks karny za kradzież z włamaniem w warunkach tzw. „recydywy” (jak to ma miejsce w przypadku 21-latka) przywiduje karę nawet 15 lat pozbawienia wolności.

(jk/tm)