Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg / Pasłęk: 119 km/h przed szkołą. Zasłużona kara za rażące przekroczenie prędkości

Przy ograniczeniu do 40 km/h pewien nieodpowiedzialny kierowca pędził 119 km/h. Nie dość, że przekroczył dozwoloną prędkość aż o 79 km/h, to zrobił to w okolicy szkoły podstawowej przy ul. Sprzymierzonych w Pasłęku. Kierowca tłumaczył, że się spieszył. Policjanci nie mieli dla niego taryfy ulgowej.

Dziś (12.10.2018) około godz. 10:00 przy ulicy Sprzymierzonych w Pasłęku 29-latek kierujący skodą został zatrzymany przez patrol drogówki. Powodem kontroli było popełnione wykroczenie – mężczyzna rozpędził swoje auto do 119 km/h. Co najgorsze - zrobił to pod szkołą podstawową, gdzie obowiązuje ograniczenie do „czterdziestki”. Na jego niebezpieczne zachowanie nie było usprawiedliwienia. Mężczyzna tłumaczył lakonicznie policjantom, że się spieszył. Za swój pośpiech stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

Przypominamy i ostrzegamy!

Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego też apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek i rozwagę na drodze. ZWOLNIJ – PRĘDKOŚĆ ZABIJA!(js/tm)