Elbląg: Rozbój na targowisku. Zatrzymany 18-latek - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Rozbój na targowisku. Zatrzymany 18-latek

23-letni mężczyzna został napadnięty przez 18-latka. Ten, zabrał mu telefon komórkowy, elektronicznego papierosa, a także skaleczył go nożem. Policjanci zatrzymali podejrzanego 18-latka. Został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek (08.10.2018) w okolicach targowiska miejskiego. Tam, najpierw doszło do szarpaniny pomiędzy 23- a 18-latkiem. Starszy nie chciał oddać posiadanych przedmiotów tj. e-papierosa oraz telefonu komórkowego, a 18-latek zażądał właśnie tych rzeczy. Gdy żądania nastolatka nie przyniosły skutku, ugodził nożem 23-latka i uciekł ze zrabowanymi przedmiotami.

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę. Skierowano wobec niego wniosek o tymczasowe aresztowanie. Młody mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa. Teraz odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 23-latek po opatrzeniu przez ratowników medycznych został zwolniony. Wczoraj (11.10.2018) sąd zdecydował o aresztowaniu 18-latka na 3 miesiące. Za rozbój z użyciem noża może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(kn/tm)