Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Wypadek w Ostrowi Mazowieckiej – z pomocą ruszył policjant z Olsztyna

Policjant z olsztyńskiej drogówki podczas służbowej podróży do Ostrowi Mazowieckiej był naocznym świadkiem wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Z uwagi na fakt, że poruszał się nieoznakowanym radiowozem, wykorzystując elementy uprzywilejowania radiowozu, zabezpieczył miejsce zdarzenia i ruszył z pomocą uczestnikom zdarzenia.

Nigdy nie wiadomo, co może nas spotkać na drodze w trakcie podróży. Nie wiedział tego też olsztyński policjant drogówki, który nieoznakowanym radiowozem służbowo jechał do Ostrowi Mazowieckiej, gdzie miała zostać przeprowadzona legalizacja wideorejestratora zainstalowanego w aucie.

Po godz. 10:00 na obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej doszło do poważnego zdarzenia drogowego z udziałem dwóch aut osobowych. Kierująca skodą nie zastosowała się do znaku STOP i doprowadziła do zderzenia z osobową toyotą. Z uwagi na fakt, że olsztyński policjant był pierwszy na miejscu zdarzenia, natychmiast przystąpił do zabezpieczenia miejsca wypadku, poinformował policję z Ostrowi Mazowieckiej i pobiegł, aby pomóc uczestnikom zdarzenia. Na skutek zdarzenia, najbardziej ucierpiał mężczyzna kierujący toyotą. Poszkodowany miał trudności z oddychaniem i nie mógł o własnych siłach wyjść z pojazdu. Kobieta kierująca skodą samodzielnie wydostała się z uszkodzonego auta. Po chwili na miejscu pojawili się policjanci z tamtejszej jednostki policji oraz karetka pogotowia, którą mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

Codziennie wiele osób mimo woli staje się naocznymi świadkami zdarzeń losowych. Choć często nie mamy na nie wpływu, to jak pokazuje powyższy przykład, zawsze powinniśmy być przygotowani, by nieść pomoc. Wykonując nawet najprostsze rzeczy – jak zatrzymanie się i wezwanie służb ratunkowych, możemy komuś uratować życie.

(rp/tm)

  • Miejsce zdarzenia drogowego
    Miejsce zdarzenia drogowego