Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Bez odblasków – możesz dostać mandat, ale możesz też… zginąć w wypadku

Policjanci z ruchu drogowego kontrolują osoby piesze, które poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Jeżeli nie mają odblasków spotkanie może zakończyć się mandatem. Jednak taką osobę mogą spotkać także znacznie poważniejsze konsekwencje – mogą stracić życie.

Jeżeli kierujący w porę nie zauważy pieszego idącego poboczem, sytuacja taka może zakończyć się potrąceniem, a nawet śmiercią takiej osoby. Przepisy nakładają na osoby, które poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek używania elementów odblaskowych. Co za tym idzie policja ma prawo kontrolować i egzekwować używanie odblasków. Tylko wczoraj (09.10.2018) na terenie powiatu elbląskiego policjanci interweniowali wobec 4 osób, które  nie miały odblasków.

By dotrzeć do wyobraźni pieszych i kierowców, w KMP w Elblągu powstał plakat nt. używania elementów odblaskowych obrazujący to, co widzi kierowca samochodu w świetle reflektorów.

Powstał także 1,5 minutowy telewizyjny spot „Tak wyglądają drogowe realia”, na którym dokładnie widać czym grozi brak odblasków. Zapraszamy do zapoznania się z tymi załączonymi publikacjami i przekazać ich treść swoim bliskim.

(kn/tm)

  • Plakat