Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Gołdap: 19-latek i jego 14-letni kompan odpowiedzą za kradzieże i włamanie

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19–letniemu mieszkańcowi gminy Gołdap, który podejrzany jest o liczne kradzieże i włamanie. Mężczyzna kradł alkohol, elektronarzędzia a nawet rowery. Nie "oszczędził" nawet przyczepy kempingowej, do której się włamał i chciał okraść. W tych procederach towarzyszył mu 14-latek, który będzie tłumaczył się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W minioną niedzielę (07.10.2018) funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego gołdapskiej komendy zatrzymali 19–letniego mężczyznę, który wspólnie ze swoim nieletnim kolegą włamali się do przyczepy kempingowej na terenie ogródków działkowych w Gołdapi.

Jak ustalili policjanci nie było to jedyne przewinienie obu kolegów. Młodzi mężczyźni mają na swoim koncie m.in.: kradzież rowerów z klatki chodowej i korytarza piwnicznego bloków mieszkalnych w Gołdapi, jak również kradzież elektronarzędzi na kwotę ponad 900 złotych. Sprzęt w części został odzyskany i wkrótce wróci do właścicieli.

Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 19-latek z jednego z miejscowych marketów  notorycznie kradł alkohol, którego wartość wyniosła w sumie blisko 550 złotych.

Jak tłumaczył policjantom kradł, ponieważ potrzebował „parę groszy”. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei jego 14-letni kolega za swoje czyny będzie tłumaczył się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

(ab/tm)

 

  • Odzyskane elektronarzędzia
    Odzyskane elektronarzędzia