Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce, Mrągowo: Jeden z poszukiwanych spacerował miastem, a drugi pił alkohol na boisku

Policjanci kontrolują m.in. miejsca w których mogą gromadzić się osoby pijące alkohol wbrew przepisom ustawy. Tak było w przypadku czterech mężczyzn pijących alkohol na boisku. Jeden z legitymowanych mężczyzn okazał się być poszukiwanym. Drugi unikał wymiaru sprawiedliwości lecz nie uniknął spotkania z policją. Funkcjonariusze zatrzymali go, gdy ten spacerował ulicami miasta.

Bartoszyce:

Wczoraj (19.09.18 r.) przed południem policjanci z bartoszyckiej prewencji, zauważyli na osiedlowym boisku grupę 4 pijących alkohol mężczyzn. Wykroczenie spożywania alkoholu w miejscach zabronionych jest częstym powodem policyjnych interwencji i zjawiskiem, które bulwersuje społeczeństwo, o czym świadczy ilość tych zagrożeń zaznaczanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych stanowi 20 % wszystkich, spośród 25 proponowanych na mapie zagrożeń, (dane za okres I – VIII 2018 r, dla powiatu bartoszyckiego).

26 – latek, będący w grupie pijących mężczyzn był poszukiwany. Mężczyzna w ubiegłym roku został ukarany przez sąd karą grzywny za popełnione wykroczenie skarbowe, jednak nie opłacił grzywny w całości, dlatego trafił do policyjnej celi. W trakcie „odsiadki” rodzina poszukiwanego znalazła pieniądze i grzywna została opłacona, a mężczyzna odzyskał wolność. 

Mrągowo:

Wczoraj (19.09.18r) mikołajscy funkcjonariusze patrolowali miasto. Tuż po godzinie 16.00 jadąc ulicą Mrągowską zwrócili uwagę na idącego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął pospiesznie się oddalać w przeciwnym kierunku, po czym schował się w pobliskich zaroślach. Funkcjonariusze wylegitymowali i sprawdzili jego dane w policyjnych systemach. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Sąd Rejonowy w Piszu polecił doprowadzić mężczyznę do najbliższego aresztu. 44-latek ma do odbycia zastępczą karę 70 dni pozbawienia wolności. Dodatkowo, badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

 

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, a następnie zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego. Teraz już nie uniknie wymiaru sprawiedliwości.

mk/kw