Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo, Ełk: Za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym stracili prawo jazdy

Funkcjonariusze z braniewskiej drogówki dyscyplinowali kierującą, który za mocno docisnęła pedał gazu w terenie zabudowanym. Policyjna kontrola wykazała, że 34-latka pędziła z prędkością 111 km/h. Natomiast ełccy policjanci zatrzymali prawo jazdy 23 –latkowi, który jechał z prędkością 113 km/h w terenie zabudowanym. Na najbliższe 3 miesiące osoby te utraciły prawa jazdy.

Braniewo:

 

Wczoraj (13.09.18r) ok. godz. 09:00 w miejscowości Czosnowo, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli  kierującą, która pomimo terenu zabudowanego jechała z prędkością 111 km/h. Chwilę później 34-latka pożegnała się ze swoim prawem jazdy na najbliższe 3 miesiące.

 

Ełk:

 

W czwartek rano (13.09.), w miejscowości Wysokie (gm. Kalinowo) funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ełku kontrolowali prędkość pojazdów. Około godz. 08:00 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena jadącego z dużą prędkością. Na liczniku auta odnotowano 113 km/h, choć można tu jechać 50 km/h. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o  63 km/h, 23-letni mężczyzna został ukarany 400 złotowym mandatem karnym. Na konto kierowcy trafiło również 10 punktów karnych. Podczas kontroli odebrano mężczyźnie prawo jazdy, które będzie zatrzymane przez najbliższe 3 miesiące.

 

Policjanci przypominają !

Zgodnie z art. 135 ust. 1a. Ustawy Prawo o ruchu drogowym policjant zatrzyma prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na:

a)      kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (…).

 

js/rb/kw