Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warmiński: Cztery promile na drodze to głupota, ignorancja, arogancja i bezmyślność

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 59-letni kierowca pojazdu osobowego. Przeprowadzone przez policjantów ruchu drogowego badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec Ornety miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do kontroli pojazdu doszło wczoraj (13.09.18) na ulicy Braniewskiej w Ornecie. Lidzbarscy policjanci ruchu drogowego zauważyli kierującego osobowym volkswagenem, który przekraczał oś jezdni. Mundurowi zatrzymali kierującego pojazdem i już po chwili znali przyczynę jego zachowania na drodze. Mieszkaniec Ornety samodzielnie nie był w stanie wysiąść z pojazdu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 4 promile alkoholu.

Policjanci zatrzymali 59-latkowi prawo jazdy, a jego pojazd przekazali osobie wskazanej.

Z policyjnych systemów wynika, że mieszkaniec Ornety za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości był już zatrzymany w 2006 r. Za popełnione przestępstwo 59-latek został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów na 24 miesiące.

Mieszkaniec Ornety ponownie odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz kierowania pojazdami i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych. Całe szczęście, że na drodze skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcy nie pojawił się nikt, komu mógł wyrządzić krzywdę.

mk/kw