Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMP Elbląg

Elbląg: Pojechali do awantury, a odzyskali skradziony 2 godziny wcześniej rower

Po 2 godzinach od kradzieży policjanci odzyskali skradziony damski rower. Sprawca kradzieży wywołał awanturę ze swoim ojcem, do której wezwany był policyjny patrol. Wtedy też, okazało się, że jej powodem była chęć pozyskania kluczy od piwnicy, aby ukryć w niej skradziony wcześniej rower.

Wczoraj około godziny 15.00 24-letni mężczyzna wywołał awanturę ze swoim ojcem. Zażądał od niego kluczy do piwnicy, ponieważ chciał coś w niej schować. Mężczyźni pokłócili się o to na tyle mocno i głośno, że na miejsce został wezwany patrol policji. Funkcjonariusze zainteresowali się tym, co chciał schować w piwnicy 24-latek, ponieważ jego wygląd odpowiadał opisowi sprawcy kradzieży roweru. Taki komunikat około godziny 13.20 policjantom podał oficer dyżurny elbląskiej komendy.
Okazało się wtedy, że 24-latek w piwnicy rodziców zamierzał schować różową damkę. Rower ten wcześniej został skradziony spod sklepu spożywczego przy ul. 3 Maja. Jego wartość właścicielka oszacowała na około 600 złotych. Kobieta zaraz po kradzieży zadzwoniła na policję. 24-letni mężczyzna został zatrzymany. Odpowie za kradzież. Czyn ten zgodnie z Kodeksem karnym zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

kn/in

  • Odzyskany rower
    Odzyskany rower