KWP: Policyjne działania „Prędkość” - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Policyjne działania „Prędkość”

Wczoraj policjanci prowadzili ogólnopolskie działania policyjne pn. „Prędkość”. Celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Dlatego też zmniejszenie zagrożeń związanych z nadmierną prędkością to priorytetowe zadanie Policji. Podczas wczorajszych działań warmińsko - mazurscy policjanci skontrolowali ponad 1000 kierujących, z czego ponad 470 zmotoryzowanych użytkowników dróg przekroczyło dozwoloną prędkość.

Policja apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie  ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Spokojna rozsądna jazda, stosowanie się do obowiązujących przepisów, korzystanie ze swoich praw oraz wywiązywanie się z obowiązków, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego – są „receptą” na bezpieczne korzystanie z drogi.

Siadając za kierownicę powinniśmy mieć świadomość, że odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, które prowadzą do tragedii.

Olecko

Kętrzyn

Braniewo

Elbląg