Mrągowo, Ełk: Teren zabudowany równa się 50, nie 100 - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mrągowo, Ełk: Teren zabudowany równa się 50, nie 100

Funkcjonariusze mrągowskiej i ełckiej drogówki interweniowali wobec „piratów drogowych”. Kierowcy w terenie zbudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h. W efekcie za to, że nie zastosowali się do obowiązujących przepisów stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Co przerażające jeden z kierujących tj. 19-latek, w lutym zdobył po raz pierwszy uprawnienia.

Wczoraj (03.09.18r) po godzinie 8.00  funkcjonariusze ruchu drogowego wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu osobowym audi. Mężczyzna jechał z prędkością 130 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jaka obowiązuje w miejscowości Kosewo. Tego dnia 19-letni mieszkaniec powiatu mrągowskiego stracił prawo jazdy, które otrzymał w lutym tego roku.
Za popełnione wykroczenie dodatkowo otrzymał mandat w wysokości 500 złotych.
Kierowcy w wieku 18-24 lat są w grupie kierowców z najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków na 10 tys. populacji. W 2017 r. młodzi kierowcy byli sprawcami ponad 5,5 tys. wypadków (prawie 20% wszystkich wypadków powstałych z winy kierujących), zginęło w nich ponad 450 osób, a ponad 7 tys. osób zostało rannych. Przyczyną ponad 1/3 wypadków, które spowodowała ta grupa kierowców, było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu
Ełk:
Przekroczyły prędkość o ponad 50 km/h. Oprócz tego, że straciły uprawnienia to dodatkowo otrzymały 400 zł mandatu i 10 punktów karnych.
Do pobicia tych niechlubnych rekordów prędkości doszło wczoraj (03.09.18r) w miejscowości Woszczele. Ełccy policjanci zatrzymali kierujące, które w terenie zabudowanym przekroczyły wymagane 50 km/h. W obu przypadkach na licznikach aut odnotowano 102 km/h. Podczas kontroli obu kobietom odebrano prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Dokumenty straciły: 34 i 26-letnia mieszkanki gm. Stare Juchy. Kobiety za to zachowanie na drodze straciły uprawnienia i zostały ukarane mandatem karnym oraz 10 pkt karnymi.
 
dk/rb/kw