Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Szczytno

Szczytno: W kabinie ciągnika przewoził żonę, dwie otwarte butelki z piwem – sam miał ponad promil alkoholu w organizmie

Kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat grozi 60-letniemu mieszkańcowi gminy Rozogi, który jeździł traktorem mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna w kabinie ciągnika przewoził swoją żonę i dwie otwarte butelki z piwem. Tę wesołą przejażdżkę na szczęście przerwali policjanci.

Szczycieńscy policjanci ruchu drogowego patrolując wczoraj teren gminy Rozogi, zauważyli na trasie miedzy Występem a Rozogami traktorzystę, który jadąc ciągnikiem popijał coś ze szklanej butelki.

Policjanci postanowili sprawdzić stan trzeźwości traktorzysty. Po raz kolejny nie zawiodły ich przeczucia, 60-letni mieszkaniec gminy Rozogi miał w organizmie ponad promil alkoholu. Natomiast w kabinie ciągnika, oprócz żony znajdowały się dwie otwarte szklane butelki z piwem. Od żony 60-latka też wyczuwalna była woń alkoholu.

Jak się okazało, małżeństwo w taki sposób postanowiło schłodzić się podczas panujących upałów.

Ochłodzona, a już na pewno ostudzona zostanie głowa kierowcy, ponieważ za przestępstwo, które popełnił grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat.

esz/in