Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Kradł alkohol w sklepie, pił na miejscu. Sklepowy złodziej zatrzymany

Ochroniarze jednego z samoobsługowych sklepów w Olsztynie ujęli mężczyznę, który z kradzionym alkoholem chciał opuścić teren sklepu. Po analizie zapisu z kamer monitoringu okazało się, że 50-latek część skradzionego towaru postanowił skonsumować na miejscu. Teraz ze swojego zachowania mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Odpowie za wykroczenie, za które sąd może nałożyć na sprawcę kradzieży grzywnę do 5 tys. zł.

Ochroniarze jednego z olsztyńskich centrów handlowych przy ul. Krasickiego w Olsztynie ujęli mężczyznę, który próbował ukraść alkohol. Mężczyzna był obserwowany przez pracowników ochrony, którzy od razu podejrzewali, że z 50-letnim klientem mogą być problemy. Nie mylili się. Zauważyli, jak 50-latek spakował do swojego koszyka wyroby alkoholowe i kierował się do linii kas. Po przejściu bramki i nie uiszczeniu opłaty, sprawca kradzieży został ujęty.

Pracownicy firmy ochroniarskiej na miejsce wezwali policję. Podczas oczekiwania na policyjny patrol i przeanalizowaniu zapisu z kamer monitoringu wyszło na jaw, że 50-latkowi i tak udało się narazić sklep na straty. Podczas przechadzki wśród regałów z alkoholem, mężczyzna w pewnej chwili wziął napój alkoholowy i postanowił skonsumować go na miejscu.

50-letni sprawca kradzieży sklepowej będzie teraz przed sądem musiał wytłumaczyć się ze swego nietypowego zachowania. Odpowie ona za wykroczenie. Zgodnie z kodeksem wykroczeń może grozić mu kara grzywny nawet do 5 tys. zł..

(rp/tm)