Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Węgorzewo

Węgorzewo: Pracownik cywilny węgorzewskiej komendy, będąc na urlopie pomógł zatrzymać poszukiwanego

Ta sytuacja dowodzi, że nie tylko policjanci są czujni przez cały czas, ale również i pracownicy cywilni policji. Dobre rozpoznanie osób, które mają konflikt z prawem, to często klucz do efektywnej pracy. Pracownik cywilny węgorzewskiej komendy, będąc na urlopie, przyczynił się do zatrzymania poszukiwanego mężczyzny. 42-latek trafił już do policyjnego aresztu, skąd zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego w Suwałkach.

Wczoraj (08.08.2018) około godziny 17.00 jeden z pracowników cywilnych węgorzewskiej komendy, będąc na urlopie, przyczynił się do zatrzymania  poszukiwanego mężczyzny. Jak się okazało, pracownik policji  na co dzień  pracujący w zespole operacyjno-rozpoznawczym, poszukiwań i identyfikacji osób, przechodząc przez park, zauważył siedzącego na ławce mężczyznę. Nie miał żadnych wątpliwości, że napotkany przez niego 42-latek ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Pracownik, natychmiast telefonicznie powiadomił policjantów, którzy przyjechali we wskazane miejsce i zatrzymali poszukiwanego.

42-latek ukrywał się przed organami ścigania, aby uniknąć kary pozbawienia wolności za popełniane przestępstwa kradzieży i gróźb karalnych.  Mężczyzna trafił już do policyjnego aresztu, skąd zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego w Suwałkach.

gm/in