Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława, Giżycko: Zachowaj ostrożność na drodze! Dwa tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe

Kierowco! Noga z gazu! Rowerzysto! Zachowaj ostrożność! Policjanci przy każdej możliwej okazji apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, by ruszając w drogę przestrzegali przepisów i zasad bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Niestety niektórzy pozostają głusi na te apele i wciąż dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków. Tak jak to miało miejsce w Iławie i Giżycku, gdzie w dwóch wypadkach drogowych zginął kierowca samochodu oraz rowerzystka.

 

 

Iława: Tragiczne w skutkach zderzenie roweru z suzuki

Wczoraj (8.08.2018 r.) iławscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na jednej z iławskich ulic. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia, gdzie wstępnie ustalili, że 64–letnia rowerzystka, jadąc chodnikiem nagle wjechała na oznakowane przejście dla pieszych, przed nadjeżdżający samochód osobowy. Doprowadziła w ten sposób do bocznego zderzenia z suzuki. Kobieta z poważnymi obrażeniami głowy została przetransportowana do szpitala. Niestety ze względu na poziom obrażeń zmarła. Na miejscu wypadku pracowali policjanci ruchu drogowego. Droga w tym miejscu była przez pewien czas zablokowana. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Giżycko: Śmiertelny wypadek w Zelkach

Tego samego dnia patrol giżyckiej drogówki około godz. 13:00 został wysłany przez oficera dyżurnego jednostki, na zdarzenie drogowe w Zelkach w gminie Wydminy, gdzie miały zderzyć się dwa pojazdy. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że do zdarzenia doszło i wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem dostawczym 50-letni mężczyzna (mieszkaniec Łęgajn), jadąc drogą wojewódzką z Ełku w kierunku Giżycka, na łuku drogi „ściął” zakręt i zderzył się czołowo z pojazdem osobowym. Pojazd pokrzywdzonego kierowany był przez 69-letniego mężczyznę, mieszkańca miejscowości Skomack Wielki. Mimo udzielonej mu pomocy medycznej zmarł na miejscu zdarzenia. Autem podróżowała także 50-letnia pasażerka, która w stanie ciężkim została przetransportowana do szpitala w Ełku. Policjanci pracując pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli ślady zdarzenia i wykonali oględziny miejsca wypadku. Przeprowadzona zostanie również sekcja zwłok pokrzywdzonego. Trwają ustalenia okoliczności tego zdarzenia mające na celu wyjaśnienie przyczyny wypadku. 

  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim
  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim
  • Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim
    Miejsce zdarzenia drogowego w powiecie giżyckim

Piękna wakacyjna pogoda i urlopowy relaks nie zwalniają nikogo od przestrzegania przepisów i stosowania się do zasad bezpieczeństwa. Co roku podczas wakacji natężenie ruchu na drogach regionu wzrasta. Latem, przy dobrych do jazdy warunkach atmosferycznych ryzyko wystąpienia zdarzeń drogowych niestety wzrasta - daje znać o sobie rozkojarzenie, przemęczenie podczas upałów, rozdrażnienie podczas pokonywania dalekich tras, oślepiające słońce czy złudne poczucie bezpieczeństwa. Dlatego tak ważne, by każdy kierowca pamiętał o dostosowaniu prędkości do warunków ruchu, przestrzeganiu przepisów prawa o ruchu drogowym i głównych zasadach bezpieczeństwa takich jak m.in. koncentracji za kierownicą i bezwzględnej trzeźwości. Dotyczy to także rowerzystów, motocyklistów i pieszych, których także pojawia się więcej na lokalnych drogach.

Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności to my sami odpowiadamy za nasze bezpieczeństwo na drodze!

(jk/dr/tm)