KWP: Komendant podziękował policjantom za Hardmana - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Komendant podziękował policjantom za Hardmana

Inspektor Tomasz Klimek podziękował policjantom za udział w Maratonie Ekstremalnym Policji "HARDMAN 2018". Szef garnizony warmińsko – mazurskiego docenia predyspozycje fizyczne policjantów, które niejednokrotnie pomagają im w codziennej służbie.

Wczoraj (08.08.18r) Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie inspektor Tomasz Klimek, podziękował i wręczył nagrody pieniężne policjantom biorącym udział w Maratonie ekstremalnym policji „Hardman 2018”. Szef policjantów z Warmii i Mazur docenia przygotowanie fizyczne policjantów, które niejednokrotnie pomaga im w codziennej służbie. Policjanci biorący udział w tych zawodach wylewają litry potu na siłowni, tak aby byli maksymalnie przygotowania do wzorowego wypełniania służby m.in. podczas patrolowania ulic i podejmowania różnego rodzaju interwencji w których niezbędna jest wytrzymałość i kondycja fizyczna.

Przypomnijmy, zawody pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie odbyły się w Ostródzie nad jeziorem Sajmino (19.07.18 r), a ich organizatorami była Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie i Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie.

To już kolejny rok z rzędu, gdy na plaży nad jeziorem Sajmino śmiałkowie z całego województwa stają naprzeciw swoim słabościom i startują w ekstremalnych i wyczerpujących zawodach.

Za każdym razem organizatorzy mogą liczyć na pomoc i wsparcie Starosty Ostródzkiego Ostródzkiego, Centrum Sportu i Rekreacji, a także lokalnego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

By zapewnić zawodnikom odpowiednie bezpieczeństwo, regulamin maratonu przewidywał uczestnictwo maksymalnie 10 osób. Liczyła się więc kolejność zgłoszeń i tylko ci, którzy zdecydowali się na udział w maratonie jako pierwsi, mogli wziąć udział w zawodach.

 

Przed startem niezbędne było omówienie zasad bezpieczeństwa i sprawdzenie sprzętu asekuracyjnego. Ratownicy, którzy mieli za zadanie asekurować zawodników przeszli dodatkowo szkolenie zorganizowane przez pana Stanisława Makowskiego- kierownika ostródzkiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Jeden z policjantów zgłoszonych do udziału z maratonie zrezygnował ze startu i zwolnił jedno miejsce. Za zgodą organizatora do rywalizacji gościnnie dołączył funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Olsztynie- kapral Paweł Stępka.

Zawodnicy wystartowali po zapadnięciu mroku i rozpoczęli rywalizację biegiem na 6 kilometrów. Aby zaliczyć tą konkurencję musieli przebiec dwa okrążenia wokół jeziora dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy żeby zaliczyć tą próbę musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora odległy od startu o 750 m i wrócić na miejsce zawodów. Każdy zawodnik miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz dodatkowo był indywidualnie obserwowany i oświetlany czasowo przez ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia. Ponadto w gotowości była też policyjna motorówka, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą.

 

Po wyjściu z wody organizatorzy przygotowali bieg z 30 kilogramowym obciążeniem na dystansie 300 metrów.

Najlepszym zawodnikiem okazał się asp. Sławomir Siemianowski z Komendy Powiatowej Policji w Iławie i to on, drugi rok z rzędu otrzymał tytuł "HARDAMANA". Na drugim stopniu podium stanął sierż. szt. Daniel Szul z Komendy Powiatowej Policji w Iławie- zwycięzca "HARDMANA 2016". Tuż za nim, z różnicą niecałych 20 sekund uplasował się post. Kamil Mendelewski z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

 

Na ogromne brawa zasługuje również sierż. Agata Mendelewska z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, która jako jedyna kobieta drugi już raz wystartowała w "HARDMANIE" pokazując swoją siłę, wytrzymałość i wolę walki.

Puchary, medale, gadżety i dyplomy gratulacyjne za udział w przedsięwzięciu w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie insp. Tomasza Klimka wręczył Komendant Powiatowy Policji w Ostródzie nadkom. Marcin Danowski.

ab/kw