Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Działdowo

Działdowo: Był agresywny wobec swoich bliskich – musi opuścić miejsce zamieszkania

Policjanci z Działdowa interweniowali w jednym z domów na terenie gminy Iłowo-Osada w związku z atakiem jednego z lokatorów skierowanym przeciwko pozostałym współmieszkańcom. Mimo że w chwili interwencji mężczyzny nie było w domu, policjanci zatrzymali go następnego dnia. Decyzją prokuratora mężczyzna musi opuścić lokal mieszkalny na najbliższe 3 miesiące.

W środę policjanci z działdowskiej jednostki policji interweniowali w jednym z domów na terenie gminy Iłowo-Osada. Jeden z mieszkańców miał być agresywny wobec pozostałych. Policjanci na miejscu zastali zastraszoną kobietę z dwójką dzieci, która wcześniej została zaatakowana przez swojego męża. Mężczyzna groził jej oraz jednemu dziecku pozbawieniem życia. Obawiając się o życie dzieci i własne kobieta zwróciła się o pomoc do policji. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty. W chwili interwencji mężczyzna był nieobecny. Zdążył opuścić dom przed przyjazdem policji. Następnego dnia policjanci zatrzymali oprawcę i osadzili w policyjnej celi.

Dzisiaj na wniosek policji prokurator wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego na okres 3 miesięcy.

42-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

jn/in