Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Dzięki wzorowej postawie mieszkańców wyeliminowano z ruchu nietrzeźwego kierowcę ciągnika

Dwaj mieszkańcy gminy Prostki uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy ciągnika, który uszkodził ogrodzenie posesji, a następnie kontynuował jazdę. Policjanci ustalili, że 49 - letni traktorzysta posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W dniu 12.07.2018 r. w godzinach wieczornych, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ełku otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy ciągnika, który w miejscowości Krupin uszkodził ogrodzenie posesji, a następnie odjechał w kierunku okolicznych pól. Za nim podążyli dwaj mieszkańcy gminy Prostki, którym po przejechaniu około 1 km udało się zatrzymać ciągnik i odebrać kierowcy kluczyki. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 49- letni kierowca ciągnika posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto nie posiadał dokumentów pojazdu, a przyczepa ciężarowa nie miała aktualnego ubezpieczenia OC. Badanie stanu trzeźwości traktorzysty wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara pozbawiania wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(rb/rj)