Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo/Lidzbark: Wjechała rowerem w pojazd i chciała odjechać. Poszkodowany kierowca auta ujął sprawczynię kolizji i przekazał patrolowi policji

Policjanci z Lidzbarka wyjaśniali okoliczności kolizji z udziałem rowerzystki. Kobieta wjechała w osobowy pojazd marki Renault uszkadzając go, a następnie próbowała odjechać. Skutecznie uniemożliwił jej to kierowca auta, który ujął kobietę do czasu przyjazdu policji. Sprawczynię kolizji policjanci ukarali mandatem.

Policjanci z Lidzbarka zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego i rowerzystki. Zdarzenie miało miejsce wczoraj (12.07.2018r.) tuż po godzinie 9.00 na skrzyżowaniu ulic Słonecznej z Zieluńską w Lidzbarku. Według wstępnych ustaleń policji kierująca jednośladem będąc na ulicy podporządkowanej chciała wjechać w ulicę Słoneczną. Kobieta nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w bok prawidłowo jadącego drogą z pierwszeństwem przejazdu pojazd marki Renault Megane. Po zdarzeniu kobieta chciała odjechać, mimo że uszkodziła renault. Poszkodowany kierowca renówki ujął kobietę i przytrzymał do czasu przyjazdu policji. Sprawczynią kolizji okazała się 40-letnia mieszkanka gminy Płośnica. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Sprawczynię kolizji policjanci ukarali mandatem karnym. Kobieta nie doznała żadnych obrażeń.

 

(jn/rj)