Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olecko: Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, w którym ucierpiał motocyklista. Jak ustalono kierujący osobówki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 75-latkowi na jednośladzie. Mężczyzna z urazem żeber został przetransportowany do szpitala w Ełku.

Wczoraj (09.07.2018) przed godz. 18:00 oficer dyżurny oleckiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Olecku na ul. Wojska Polskiego Natychmiast na miejsce pojechali policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Audi nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

75-letni kierujący motocyklem z urazem żeber został przetransportowany do szpitala w Ełku.

Kierujący audi był trzeźwy. Policjanci sporządzili dokumentację ze zdarzenia, która następnie trafi do sądu, a ten podejmie decyzję o zakresie odpowiedzialności sprawcy tego zdarzenia.

Przypominamy !

Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in. nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność kierujących to najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Wielu z nich można było uniknąć, przestrzegając przepisów prawa oraz zachowując rozwagę.

(jsz/tm)