Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe Miasto Lub.: Rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego - stracili uprawnienia do kierowania

Nowomiejscy policjanci wczoraj przeprowadzili działania kontrolno - prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Ich celem było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z nadmierną prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci skontrolowali 24 pojazdy i ujawnili 17 przypadków przekroczeń prędkości. Podczas działań policjanci zatrzymali również 3 uprawnienia do kierowania.

Wczoraj, 9 lipca około godziny 15:20 funkcjonariusze nowomiejskiej drogówki pełniący służbę z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie w miejscowości Kuligi na drodze wojewódzkiej nr 535 zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Kia za kierownicą którego siedział niespełna 19-letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego. Kierujący jechał z prędkością 106 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił na 3 miesiące oraz ukarali go mandatem i punktami karnymi.

Uprawnienia do kierowania na 3 miesiące stracili także dwaj mieszkańcy powiatu iławskiego: 34-letni oraz 35-letni kierujący pojazdami marki volkswagen. Obydwaj około godziny 16:20 w Ostaszewie na drodze wojewódzkiej nr 541 jechali z prędkością 101km/h każdy. Oprócz zatrzymanego prawa jazdy mężczyźni zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h kierowcy zatrzymywane jest prawo jazdy.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy siebie i innych na duże niebezpieczeństwo.

(bs/rj)