Iława: Bezpieczne półkolonie "Orki" z policjantami - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Bezpieczne półkolonie "Orki" z policjantami

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”– to hasło, pod którym odbywają się spotkania uczestników półkolonii z policjantami. Bo wszyscy wiemy, że wakacje to czas wypoczynku i wyjazdów jednak zawsze należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, o których przypomnieli funkcjonariusze. Młodzi uczestnicy spotkania mogli również dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca policjanta, dlaczego kąpiemy się tylko na strzeżonych plażach oraz jak przygotować się do podróży.

Spotkania połączone z wspólną zabawa to zawsze okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad, do których należy się stosować będąc na półkoloniach, odpoczywając u babci czy wyjeżdżając na wycieczkę.  Policjanci z iławskiej komendy - st. asp. Dominik Siestrzewitowski wspólnie z mł. asp.  Joanną Kwiatkowska - spotkali się z dziećmi z grupy sportowej półkolonii „ Z Orką ”.

Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą dodając, że kąpiemy się tylko w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych oraz zawsze stosujemy się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników. Poinformowali, że nie zakłócamy wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczymy, nie popychamy się, nie zaśmiecamy terenu i nie wchodzimy do wody, gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek. Przypomnieli, że nie wskakujemy do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem. Dodając, że należy korzystać z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu. Policjanci przypomnieli również, że nie wolno przebywać w wodzie kiedy zakazuje ratownik oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona.

St. asp. Domink Siestrzewitowski wspólnie z dziećmi omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz w jej okolicy korzystając z plansz edukacyjnych „Bezpieczne Dziecko”, które  uatrakcyjniły spotkanie jak i pomogły w usystematyzowaniu uzyskanych przez dzieci  informacji. Dodał, że w domu czy na placu zabaw należy również  dbać o bezpieczeństwo  uświadamiając jednocześnie kto to jest osoba obca i co należy zrobić kiedy ktoś taki będzie ich zaczepiać na podwórku.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” otrzymali ulotki,  gumowe bransoletki, kominy bądź piłki plażowe, które podczas zabaw mają im przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań. Wizyta gości zakończyła się wspólnymi fotografiami i planami na kolejne spotkania.

(jk/tm)

  • Spotkanie z kolonistami
    Spotkanie z kolonistami
  • Spotkanie z kolonistami
    Spotkanie z kolonistami
  • Spotkanie z kolonistami
    Spotkanie z kolonistami